Businessman protected from the crisis

Sposoby na uniknięcie stresu

Stres jest częścią naszego życia i nie zawsze jesteśmy w stanie go uniknąć. Możemy jednak próbować unikać niektórych sytuacji, które go powodują, a także kontrolować jak chcemy na niego zareagować.

Pierwszy krok to znajomość swoich sposobów radzenia sobie ze stresem. Spróbuj poobserwować siebie i swoje reakcje na stres. Jakie sposoby radzenia sobie wybierasz?

Szumna nazwa – Zarządzanie czasem

Zarządzanie czasem to nic innego, jak znalezienie tegoż czasu na robienie większej ilości rzeczy, które lubisz i potrzebujesz zrobić. Pomaga ci to zdecydować które rzeczy są ważne i które nie mogą czekać. Zarządzanie swoim czasem może sprawić, że życie będzie łatwiejsze, mniej stresujące i mające więcej sensu.

Jaki jest twój styl życia?

To jaki wybierasz sposób na życie wpływa na poziom twojego stresu. Sam sposób życia jako taki zapewne nie wpływa na niego, ale może uniemożliwiać twojemu ciału odreagowanie i zrelaksowanie się.

Spróbuj zatem:

  • Znaleźć równowagę pomiędzy pracą, rodziną, a osobistymi potrzebami. To nie jest proste. Zacznij od zastanowienia się jak spędzasz czas. Może są rzeczy, których wcale nie musisz robić?
  • Mieć cel w życiu. Wiele osób znajduje sens swojego życia w życiu rodzinnym i spędzając czas z przyjaciółmi albo pomagając jako wolontariusz.
  • Wysypiaj się. Twoje ciało odreagowuje stresy dnia kiedy śpisz. Jeśli twoje zmartwienia sprawiają, że nie możesz zasnąć, trzymaj przy łóżku notatnik albo dyktafon i zapisuj wszystkie swoje natrętne myśli. Na czas snu wyrzucisz je ze swojego umysłu, a rano przyjrzysz im się na nowo.
  • Przyswój sobie zdrowe nawyki. Jedz zdrowe jedzenie, nie pij za dużo alkoholu, nie pal. Zdrowy tryb życia pomaga łatwiej bronić się przed skutkami stresu.
  • Ćwicz. Nie musisz od razu stawać do zawodów, wystarczy codzienny spacer, aby zredukować stres.
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *